Tervenemisest ja tervendamisest

Lugesin hiljuti raamatut visualiseerimisest ja tervenemisest. Eneseravist ning ravitsejate juures käimisest – ühesõnaga tervenemisest ja tervendamisest. Üks minu klient soovitas mulle raamatut „Kõik on ravitav“ autoriks Martin Brofmann.  Seda raamatut võib võtta ka kui teejuhti eneseravil ning kõik selles raamatus kirjutatu ei pruugi olla kõikidele vastuvõetav. Raamatus on välja toodud küsimused ja soovitused, millele peaks tähelepanu pöörama iga inimene, kes soovib minna ravitseja (ka masssöör ravitseja) ja arsti juurde.  Ka eneseraviga tegeledes on mõttekas pöörata tähelepanu neile soovitustele.

  • Sinul endal peab olema soov terveks saada, mitte sõprade tuttavate, vanemate jne soovil. „Ma käin ära“ stiilis.

Selle inimese tervendamine, kes ise terveneda ei taha, on viljatu tegevus. See on mõlema ajaraiskamine. Kindel soov terveks saada on lepingu sõlmimine tervendajaga ning eeldab mõlemapoolset ausust ja usaldust. Kui on probleem, siis räägi, mis Sind vaevab ning mis vajab tervendamist. Soov peab olema selgelt sõnastatud, see pole tähtis ainult ravitsejale, vaid ka Sulle endale. Sellega sead endale eesmärgi ning annad teada oma soovist ravitsejale. Teadlik kokkulepe ühistest eesmärkidest ja sihtidest on osa tervenemisest. Soov midagi varjata näitab tervendatava otsust selles teadvuse osas mitte terveneda või soovimatust tunda end selles osas terviklikult.

  • Usk endasse ja inimesse, kellelt abi palud.

Kui Sa ei usalda inimest, kellelt abi lähed paluma, siis on see jällegi ajaraiskamine.  Usalda oma sisetunnet! Tervenemise saladus on suures osas usk tegevusse, mida teed tervenemise nimel. Ja ka usk inimesse, kellelt abi palud. Tervenemise ajal hoia kujutlust, et just praegu saad sa täiesti  terveks, et see on täiuslik tervendaja ja teeb kõik, mis Sinu tervenemiseks on vaja.

  • Valmisolek ja avatus muutustele, mida toob kaasa tervenemisprotsess.

Tervenemine on kõige tõhusam, kui tervendatav on täielikult  avatud. Haigust seostatakse olemisviisiga. Sümptomist vabanemiseks peab inimene loobuma selle sümptomiga seostatavast olemisviisist, kui selle põhjusest. Teadvuse vabastamine stressist võimaldab tal luua uued kujutlused ja muuta olemisviisi. Muutub mull ehk filter, mille kaudu inimene maailma näeb. Kuna kujutlused loovad reaalsuse, muutub mulli muutumisega ka reaalsus.

  • Tulemused ei pruugi ilmneda kohe.

Peale seanssi hoia kinni kujutlusest, et seansi järel tunned end paremini ja otsi innukalt erinevusi enesetundes. Seansi täismõju kogetakse alles kahe nädala möödudes.

Jäta Kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga