Reiki

REIKI on iidne kätega tervendamise kunst

Rei – tähendab universaalset, jumalikku energiaallikat

Ki – tähendab eluenergiat, mis voolab läbi kõige elava


Reiki
on Jaapanist pärit universaalne tervendamise süsteem, mida kasutati peamiselt tervendamiseks käte pealepanemise läbi. Kuid ta on palju enamat, kui tervendamisõpetus käte pealepanemise läbi.

Reiki on jaapanikeelne sõna, mis tähendab universaalset eluenergiat. Reiki on suurepärane tehnika stressiga toimetulekuks. Samuti väga tõhus täiendavaks, toetavaks raviks tavameditsiini kõrval. Reiki energia saamine tõstab kehas loomulikku eneseravimise (paranemise) võimet. Energia on kogu elu alus. Mida enam energiat on meie käsutuses, seda enam suudame samm-sammult parandada oma tervist ning suurendada heaolu.

Reiki ei ole:

 • meditsiinilise ravi asendaja ega imeravi või lihtsalt massaaziteraapia
 • bioenergia
 • religioon, kultus või veider sekt.

Reiki on:

 • iidne kätega ravimise viis, mis põhineb eluenergia edastamisel
 • iidne meetod meisterlikkuse saavutamiseks s.o. enesearendamiseks
 • väga praktiline ja tervislik ravisüsteem, mis kujundab ümber ning ravib keha, hinge ja vaimu
 • paljudele elustiil, kuna reiki leiab rakendust igal sammul meie igapäevases elus ja on alati kättesaadav
 • toimiv nii iseseisva distsipliinina kui ka kombineerituna koos tavameditsiini, loodusravi ja kõigi võimalike erinevate teraapiatega
 • ruumide puhastamiseks

tahn Kuidas toimub reikiga tervendamine

Reiki praktik toimib energiakanalina. Reiki praktik ei „suru” energiat ravitava kehasse ega manipuleeri energiatega. Reiki tervendab neid, kes on nõus seda vastu võtma. Nõustumine eeldab inimese valmisolekut muuta oma kannatused vähem piinarikkaks. Vastuvõtja tõmbab energiat läbi enda energiasüsteemide ja tšakrate vajaminevas koguses ning vajalikesse kehapiirkondadesse, kus energia liikumine on aeglustunud  või takistatud. Tulemuseks on sügavalt rahustav elamus nii energia ülekandjale kui saajale.

Reiki kasutamine igapäevaelus

Reikiga saab tervendada peale inimeste ja loomade ka taimi, laadida seemneid, kristalle, ehteid, kingitusi, mitmesuguseid esemeid, masinaid, vett, toitu, ravimeid (vähendamaks kõrvaltoimeid). Reiki on energia, mis toetab 100 % elu. Sellepärast saab reikiga abiks olla nii sünni kui surma juures. Reiki teeb need üleminekud valutumaks ja pehmemaks, vähendades hirme. Reiki on oma olemuselt tingimusteta armastus.

Kuidas reiki töötab

Tegelikult ei tea keegi sellele vastust. Arvatakse, et reiki mõjutab läbi endogriinsüsteemi ja
–näärmete rakkude elutegevust nii, et paranevad kõik raku elutegevusprotsessid.

Kuidas reiki energia võib mõjutada teie elu

Füüsilisel tasandil – reiki töötab/toimib kõikide krooniliste ja akuutsete haiguste puhul ning pakub leevendust ja vähendab valu. Tugevdab immuunsüsteemi ning võimaldab seeläbi kehal haigustega paremini toime tulla, kiirendab paranemist. Reiki on väga tõhus mürkide eemaldaja kehast.

Vaimne tasand – muutute rahulikumaks, vabanete vaimsest pingest. Olete võimeline vastama kõikidele oma küsimustele, teades et teil on vastused olemas.

Emotsionaalne tasand – muutute rahulikumaks, tasakaalukamaks ning ennast usaldavamaks.

Spirituaalne tasand – suurenenud intuitsioon juhib eesmärgipärasema elu suunas. Tunnete ennast universumiga ühes rütmis toimiva ning ühenduses olevana.

Reiki eetika

 • vaba tahte seadus – mitte kunagi, mitte kellelegi ei tohi reikit peale suruda, käskida ega sundida teda ravi saama.
 • Räägi inimestele reikist. Kui inimene ise sinult reikit küsib on tulemus alati parem.
 • Reiki praktik ei pane kunagi diagnoosi, kui ta pole spetsialist, kellel on selleks õigus.

Reiki praktiseerimise hüvede esikümme:

 1. Reiki on tõhus eneseabi viis tasakaalu leidmiseks, lõdvestumiseks ja hea enesetunde saavutamiseks.
 2. Traumade ja vigastuste puhul on reiki alati kättesaadav esmaabivahend.
 3. Kõik reikipraktikud on ühe perekonna liikmed.
 4. Reiki ei tee kellelegi halba ja on tõhus täiendus kõigile teistele tervendamisviisidele.
 5. Reiki muudab reikipraktiku seesmiselt tugevaks ja aitab tal armastatud inimestega  sisse seada terved suhted.
 6. Reiki tugevdab praktiku vaimset sidet ümbritsevaga.
 7. Reikiga saab muuta mineviku-, oleviku- ja tulevikukogemusi.
 8. Reiki suurendab teadlikkust ja toob praktiseerijas välja talle seni tundmatud või mahasurutud intuitiivsed võimed.
 9. Reiki kiirendab raskest haigusest või operatsioonist toibumist.
 10. Reikienergiat saanud lemmikloomad on tervemad ja rahulikumad.

tahn Teadmiseks reikiravi saajale

Kuna me kõik oleme erinevad, on erinevad ka meie reaktsioonid reikile. Kõige tavalisem kogemus on sügav lõdvestus ning harilikult ka soojatunne. Üsna levinud on kihelus, värin, sooja- või jahedustunne, tõmblused, nutt, naer ja kõhu korisemine. Mõnikord võib end meelde tuletada vana haav, kui reikit saab armistunud piirkond. Vahel on lühikest aega tunda kerget ebamugavustunnet, mis tuleneb mõne piirkonna pingete esilekerkimisest. See ei ole tavaline. Tüüpilisem on õnnestav, eufooriline tunne, mis laseb vajuda sügavasse lõdvestusseisundisse.

Reiki ajal heidetakse üldiselt pikali, nii et ei ole sugugi erakordne vajuda „reiki tukastusse”. Reiki ei mõju vähem kui vastuvõtja kogu selle aja magab. See võib olla just see mida oli vaja.

Pärast raviseanssi on paljud inimesed võrdlemisi unises ja lõdvestunud seisundis ning peaksid mõnda aega paigal istuma, enne kui autorooli istuvad.

Pärast reikit tuleks ära juua vähemalt üks klaas vett, sest vabanenud toksiinide tõttu on vaja organism puhtaks loputada. Ideaalsel juhul suurendatakse vedeliku, eelistatult vee joomist, järk-järgult 24-48 tunni jooksul peale seanssi. Seda kahel põhjusel: see hoiab ära peavalu, mille põhjustavad organismi jäänud toksiinid, teiseks võib reiki saamine kaasa tuua janu ning veepuudus oleks kahjulik.

Vähemalt 24 tundi peale seanssi ei tohi tarvitada alkoholi. Alkoholil võib olla soovimatu mõjutoksiinide väljutamisest tingitud õrnale energiasüsteemile.

Teie mugavuse pärast on soovitav, et te ei sööks kõvasti enne või kohe pärast seanssi, kuna keha lõõgastub, energia läheb toksiinide väljastamisele ning seedimine võib olla pärsitud.

Sõltuvalt tervislikust seisundist tuleks end kirja panna kolmele-neljale seansile, mitte vaid ühele. Efekt on kumulatiivse iseloomuga ning tõenäoliselt on täielikuks tervenemiseks vaja mitut raviseanssi.

Pärast ravi võite tunda:

 • Seda, et lõõgastumise tõttu on refleksid aeglased. Seepärast olge autot juhtides, masinatega töötades ja lihtsalt linnas ringi kõndides mõnda aega ettevaatlik.
 • Võib tekkida tahtmine puhata või magada. Kui võimalik oleks hea seda teha. See aitab kaasa tasakaalustumisele ning laseb enesetervendamis- ja detoksikatsiooniprotsessidel takistamatult kulgeda.
 • Te võite tunda energiatulva ning suurt tegutsemistahet.
 • Detoksikatsiooni – soov käia sagedamini tualetis, mõnikord tekib kõhulahtisus, iiveldus, peavalu, vesitsev nina (te võite arvata, et teil on nohu), suurenenud süljevool, higistamine, kõhupuhitus, laigud nahal. Aitab kui juua rohkesti vett. Palun ärge laske ennast eeltoodust hirmutada, enamik inimesi ei tunne ühtki nendest sümptomitest.

Need on soodsad reaktsioonid. Need on märgiks, et keha puhastub ja terveneb. Kui teil on mingeid muresid, siis võtke kontakti oma reiki-vahendajaga.

Tervenemise kriis

Mõnikord, kui on tervenemises just saavutatud edu, võib ilmneda kriis. Vahel toob kriis tagasi kõik algsed haigusnähud. Hea on teada, et see ei ole jääv nähtus. Ootamatult traumaatiline kogemus tähendab sageli tervenemise pöördepunkti ja näitab, et allasurutud emotsioonid on pinnale tulnud. Enamasti algab tervenemine just pärast selle punkti ületamist.

Kriis võib ilmneda ravi kiirenemise tagajärjel. Sügaval peidus olnud emotsioonide jäägid tõusevad pinnale ning see põhjustabki kriisi. Kriise iseloomustavad ka kontrollimatu nutuhoog või isegi nahalööbe ilmumine. Sellised asjad mööduvad tavaliselt kiiresti ning pole põhjust nende pärast muretseda.

Harilikult järgneb reikiseansile tugev heaolutunne ning seetõttu võivad kriisi ajal ilmnevad tagasilöögid mõjuda eriti häiriva kogemusena. Kui see peaks juhtuma, tuleb teada, et niisuguse iseloomuga katarsis ei tähenda tervenemise edutust, vaid seda peab võtma kui tervenemise üht osa.

Tekst pärineb Chris ja Penny Parkes´i raamatust „Reiki, iidne tervendamise õpetus”(Ersen 2003)  ja Jennie Austin´i raamatust „Praktiseerime reikit”(Ersen 2002).
tahn Reiki õpimisest

Oluline on tõsine soov omandada reiki kohta teadmisi  ja saada häälestus (pühitsus) kvalifitseeritud Reiki Meistrilt. Reikisse häälestamine on vajalik samm, kuna see võimaldab tulevasel praktikul jõuda reiki energia sagedusele. Kõige sagedamini õpetatakse reikit kolmes astmes. Kolm astet tuleb teha järjekorras, igaüks ehitatakse eelmise kogemusele. Ometi on igaüks neist omaette tervik ja seepärast ei pea läbi tegema kõiki kolme astet.

NB! Reiki koolitustel ei saa osaleda inimesed, kes põevad vaimuhaigusi. Sellest nõudest kinni pidamine on oluline nende endi tervise ja turvalisuse huvides !

Reiki astmed

Reiki esimene aste  – võimaldab töötada enda ja teistega käte pealepanemise meetodil (reiki enesele ja lähedastele-tuttavatele).

Reiki teine aste – praktiseerija tasand (annab õiguse pakkuda reikiravi ka teistele, teenusena).

Reiki kolmas aste – edasijõudnud praktiku (I osa) ja Reiki Meistri õpe (II osa: 1-aasta või enam kestev koolitus).

Häälestuseks valmistumine

Vähemalt ööpäev enne kursusi ära suitseta, joo kofeiini sisaldavaid või alkohoolseid jooke ega tarvita mõnuaineid. Erandiks on retseptiravimid, mida tuleb edasi võtta. Mürgistest jääkainetest vabanemiseks joo ohtralt vett. Enne kursusi püüa ennast korralikult välja puhata. Enne kodust lahkumist söö tervislik ja toitev hommikueine. Kui oled tuttav meditatsioonitehnikatega, siis veerandtunnine meditatsioon annab suurepärase enesetunde ja rahustab.
Kui võimalik, võta enda jaoks kahele pikale koolituspäevale järgnev päev vabaks, et saaksid end uueks töönädalaks kenasti välja puhata.
* Häälestus – Reiki vahendamise võime antakse pühitsemisega edasi õpetajalt õpilasele.

Reiki põhimõtted jaapani kirjaviisis, kirja pandud sensei Usui poolt.

Olen vaba vihast
Olen vaba muretsemisest
Olen tänulik kõige eest
Annan endast alati parima
Austan iseend ja teisi

Eesti keeles ilmunud raamatud:

 1. Frans ja Brownwen Stiene „Jaapani reikikunst“  Ilmumisaasta 2007. Kirjastus Ersen
 2. Tanmaya Honervogt  „Reiki.Tervenemine ja harmoonia käte abil“.   Ilmumisaasta 2002,  Kirjastus Varrak
 3. “Elav reiki. Takata õpetused” Lood Hawayo Takata elust räägituna Fran Brownile. Ilmumisaasta 2005. Kirjastaja: Linde Toompuu
 4. Phylameana Lila Désy “Kõik reikist” Ülevaatlik reiki-raamat. Ilmumisaasta 2006
  Kirjastus Ersen
 5. Laxmi Paula Horan “Reiki – tee vabadusele” Ilmumisaasta 2005. Kirjastus Ersen
 6. Chris ja Penny Parkes  “Reiki, iidne tervendamise õpetus”. Ilmumisaasta 2003
  Kirjastus Ersen
 7. David F. Vennells “Reiki algajaile”  Ilmumisaasta 2003  Kirjastus Ersen
 8. Jennie Austin  “Praktiseerime reikit” Ilmumisaasta 2002  Kirjastus Ersen
 9. Richard Ellis  “Reiki ja seitse tšakrat”  Ilmumisaasta 2004  Kirjastus Ersen
 10. Carmen Fernandez  “Reiki. Kuidas vahendada universumi armastus- ja ravijõudu”
  Ilmumisaasta 2007  Kirjastus Ersen

Ülle Allik – ylleallik@gmail.com
Reiki Seansid toimuvad Tartus.
Registreerimine telefonil 53851203

3 Kommentaari

 1. Pingback: Viitaja O&Uuml - Ole see, kes Sa olla tahad! » Blog Archive » Reiki õhtu

 2. Pingback: Viitaja O&Uuml - Ole see, kes Sa olla tahad! » Blog Archive » Reiki seminar

 3. Pingback: Viitaja O&Uuml - Ole see, kes Sa olla tahad! » Blog Archive » Pakett: Kevadväsimuse leevendamiseks

Jäta Kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga