Halb kolesterool ja võilillejuured.

Kohe on käes see aeg kus aiapidajad hakkavad võitlema võilille massilise invasiooniga. Enne kui neid hävitama hakata võiks mõelda kuidas seda taime hoopis enda kasuks tarvitada.

Mina olen enda tervendamisel ravimtaimedega saanud võilillest väga palju abi nii juurtest kui ka vartest.  Sapinõristuse probleemide puhul on väga kasulik tarvitada võilillevarsi. Just kevadel kui varred on mahlakad ning pole puiseks muutunud.  Selleks tuleb päevas ära süüa 1 võilillevars. Vars eelnevalt külma vee all loputada ning süüa hommikul enne sööki nädal aega. Pikemalt pole soovitatav tarvitada kuna võib põhjustada sapipaisu.

Võilille juurtest saab abi siis kui halva kolesterooli näit veres on läinud kõrgeks. Kolesterool on organismi ehitusmaterjal ning paljude hormoonide koostisosa, samuti osaleb ta organismi ainevahetuses. Veres kolesterool ühineb vereplasma valkudega ning moodustab  komplekse, mida nimetatakse lipoproteiidideks. See, mida rahvas nimetab „halvaks“ kolesterooliks on madala tihedusega lipoproteiidid, mis võivad ladestuda veresoonte seintel ja takistada verevoolu. Kõrgenenud kolesterool soodustab aterosklerootiliste naastude teket veresoonte seintel, mille tõttu on raskendatud verevool, tekib veresoonte lubjastumine, mis viib hüpertoonia tõveni, insuldi või infarktini. Algstaadiumis saab selle vastu võidelda muutes toitumist ja füüsilise aktiivsusega. Kui ei pöörata oma seisundile piisavalt tähelepanu, siis aja möödudes naastud muutuvad kivikõvaks, nagu kasvavad veresoonte seinte sisse, mille tõttu kaob veresoonte elastsus. Veresooned muutuvad samuti tihkeks ja kõvaks, mille tõttu suureneb vererõhk.
Kolesterooli taset rohkem kui 5,2 mmol/l loetakse kõrgeks. Üle 6, 5 mmol/l vajab ravi. 7 mmol/l – see on juba ateroskleroosi arenemise riskifaktori kõrgeim aste. Kui kolesterool tase on läinud üle viie on viimane aeg hakata dieeti pidama. Lisaks toitumisele on väga heaks abimeheks ka võilillejuured. Mina olen oma praktikas näinud suisa imepäraseid tervenemisi, kus kolme kuu jooksul on saadud nii võilillejuure tee ja dieediga kolesterooli taseme viie peale. Võilill mõjub ka ainevahetusele, mis tõttu võib temast abi olla ka kaalu langetamisel.

Võilillejuure tee:

6 grammi peenestatud võilille juuri, keeta tasasel tulel 20 minutit. Kurnata ja võtta 1 spl. 3 korda päevas enne sööki. Ravikuur kestab kolm kuud. Teed on soovitav juua kaks korda aastas: kevadel ja sügisel. Kui hoolsalt dieeti pidada ja teed juua siis on tulemused vähemalt 3-4 kuuga käes. Praegusel ajal on võilillejuuri saadaval apteekides ja loodustoodete poodides. Kes aga tahab ise korjata siis võilillejuuri korjatakse suve teisel poolel ja sügisel.

Võilillejuure teed ei ole soovitatav tarvitada inimestel, kellel on kõrgenenud vererõhk, sapikivid, maohaavad ja raseduse korral.

Jäta Kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga