Reikist, massaazist ja tervenemisest

Tulles massööri juurde ning lootes kohe terveks saada – on väga naiivne suhtumine. Peale esimest massaazi seanssi ei pruugi mingit muutust tunda. Peale teist ja kolmandat seanssi – vastupidiselt ootustele, võib enesetunne minna hoopis halvemaks. See on tingitud organismi puhastumisest, kus keha hakkab alles mürkidest vabanema ning haiged kohad, mis on siiani olnud kivistunud seisus hakkavad ennast märku andma.  Sellises etapis ei ole soovitav ravi pooleli jätta ning kindlasti tuleb edasi teha. Alles neljandast korrast võib alata tervemine ja taastumiseprotsess. Seda juhul, kui tervis pole väga käest lastud. Tervenemise juurde kuulub ka uskumuste, harjumuste ja mõttemustrite muutumine. On tehtud palju uuringuid, millest järeldub, et enamik haigusi saab alguse negatiivsest ellusuhtumisest. Kõige raskem on muuta oma mõtlemist. Seega on tervenemine protsess mitte ainult keha valust vabastamine, vaid ka oma mõtete jälgimine ning oma probleemide teadvustamine. 

Elu ja praktika on näidanud, et saavutada massaazil õiget ja püsivat tulemust peab ravikuuri kordade arv olema vähemalt 10. Massaazi võib teha igapäev, ülepäeviti või kord nädalas – olenevalt inimese tervislikust seisundist ja reaktsioonist massaažile. Oluline on, et peale massaaži inimene puhkab ja joob piisavalt sooja vedelikku. Krooniliste haiguste korral on hea pidada 1-2 kuud vahet ja korrata uuesti.

Kuna viimasel ajal on huvilisi olnud ka Tallinnast siis pakuks välja võimalust saada massaazi ja reikit ka Maardus. 1 tund maksab 20 EUR´i.  Selleks on vajalik eelnev registreerimine kas telefonil 53851203 või ylle@viitaja.ee

Milles seisneb massaazi toime?

Massaaž mõjutab endokriinnäärmete tööd, mille tulemusel vabaneb rida bioaktiivseid ensüüme ja hormoone, mis tavaolukordades ei sekku rakkude talitlusse või on seal väiksemas kontsentratsioonis. Massaazi toimel suureneb rakkude verevarustus ja intensiivistub ainevahetus.

Milliseid hormoone massaaž mõjutab:

Oksütotsiin – tuntud heaoluhormoonina, antagonistiks adrenaliinile ja noradrenaliinile

 • vabaneb puudutuse, kõrgema temperatuuri ja vibratsiooni tulemusel
 • alaneb vererõhk, väheneb kortisooli (iseloomulik tugeva stressi korral ) tase, suureneb uitnärvi kaudu kontrollitud seedehormoonide vabanemine

Serotoniin – heaoluhormoon. Serotoniini taseme suurenemisega väheneb valu, väsimus, ärevus, depressiivsus, paraneb uni.

Bioaktiivsed ained:

Histamiin – põhjustab kapillaaride ja veresoonte laienemist ja nende seinte läbilaskvuse ruunemist.

Atsetüülkoliin – kiirendab erutuse ülekannet ühelt närvilt teisele ja närvilt siseelundile/lihasele. Oluline roll mälu ja tähelepanu regulatsioonis ning koordinatsiooni ja lihastoonuse kontrollis.

Endorfiinid – närvisüsteemi teatava ärrituse korral toimub endorfiinide vabanemine, mille tulemuseks on valu alanemine ja tuju tõus.

Massaaži mehhaaniline efekt avaldub eeskätt naha ainevahetuse, vere- ja lümfiringe ning soolte peristaltika paranemises. Tänu sügavametele massaaživõtetele paraneb kudede omavaheline liikuvus ning taastub elastsus. Naha mehhaaniline mõjustus läheb üle keemiliseks reaktsiooniks, mis on seotud histamiini ja serotoniini ainevahetusega, avaldudes veresoonte laienemisena.

Toime lümfisüsteemile:

Mehhaaniline surve lümfisüsteemi äravoolu suunas parandab lümfi äravoolu perifeeriast suurematesse lümfisõlmedesse. Pareneb lümfisõlmede tegevus.

Tulemus:

 • tursete kiirem imendumine
 • suureneb lümfotsüütide tootmine- paraneb organismi kaitsevõime.

Toime vereringele:

 • vereringe kiireneb, hüpereemia teke
 • suureneb organite varustatus hapnikurikka verega
 • paraneb venoosse vere äravool

Üldine ainevahetuse kiirenemine võimaldab keha puhastada jääkproduktidest ja alandada põletikku.

 Tugiliikumisaparaat:

 • lihaste mehhaanilise töötluse tulemusel normaliseerub lihaspikkus ja – toonus
 • pareneb kontraktsioonivõime ja ainevahetus, kiireneb taastumine
 • taastub lihaste vahel kulgeva närvi pikkus ja funktsioon
 • üldjuhul lihastele lõõgastav toime, kuid võimalik esile kutsuda ka lihastoonuse tõusu
 • pareneb liigeste liikuvus, kõõluste ja sidemete elastsus

 

Reiki toime

Füüsiline

Reiki toimib kõikide krooniliste ja akuutsete haiguste puhul ning pakub leevendust nahaprobleemide, külmetuse, kurnatuse, pea- ja seljavalude, jne korral. Reiki vähendab valu.

Reiki tugevdab immuunsüsteemi ning võimaldab seeläbi kehal haigusega paremini toime tulla, kiirendab paranemist, on tõhus esmaabi viis (põletused, villid, traumad, lõikehaavad). Reiki on väga tõhus mürkide eemaldaja kehast. Seetõttu on vajalik peale tervendusseanssi juua rohkesti vett või taimeteed. Mahladest valida ökoloogiliselt puhtaid ja värskeltpressituid.

Vaimne

Muutute rahulikumaks, vabanete vaimsest pingest. Teie mõtlemine selgineb ning te „näete“ ümbritsevat selgemalt. Te olete võimeline vastama kõikidele oma küsimustele, teades et teil on vastused olemas. Vaimuhaigetele on reiki õppimine vastunäidustatud, küll aga võivad nad võtta raviseansse. Sellisel juhul peab see olema kooskõlastatud nende psühhiaatriga – reiki praktik toetab energiaga kuid arst juhib raviprotsessi.

Emotsionaalne

Muutute rahulikumaks, tasakaalukamaks ning ennast usaldavamaks. Reiki leevendab depressiooni, unetust, sõltuvusi ja ärevusega seotud seisundeid.

Spirituaalne

Suurenenud intuitsioon juhib eesmärgipärasema elu suunas. Tunnete ennast universumiga ühes rütmis toimiva ning ühenduses olevana.

Parimat soovides

Ülle

Jäta Kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga