Taro kaartide olemus.

Paljud küsivad minu käest, mis on taro? Kuidas saavad mingid kaardid öelda seda, mis peitub minu sees ja mida toob tulevik? Üheselt on keeruline vastata, sest taro kaardid hõlmavad kogu meie teadvustatud elu ja võib-olla ka kõike seda, mis asetseb meist väljaspool. Väita seda, et taro kaardid on mõeldud rumalate inimeste hullutamiseks ja lihtsa raha teenimiseks ei ole õige. Taro kaardid koosnevad nii öelda vanadest teadmistest, mis on tänapäeval muutunud. Näiteks on igas kaardis olemas õpetus alkeemiast, mis on tänapäeval välja arenenud keemiaks. Vana-Egiptuse usundi lahterdame antropoloogia, teosoofia ja filosoofia teaduse alla. Igas taro kaardis sisaldub teadmisi astroloogia, kabala, alkeemia, numeroloogia, geomeetria, matemaatika, Vana-Egiptuse, Kreeka ja põhjamaade usunditest. Kõik need vanad teadmised elavad aga edasi hoolimata sellest, et praegusel momendil on meil tehnika sajand ning kui asja katsuda ei saa, siis pole seda olemas. Aga ometi on meie ümber asju, mis toimivad ka siis kui me nendesse ei usu. Inimene oskab oma tähelepanu pöörata ainult nendele asjadele, mis teda huvitavad. Kuna uusi asju aetakse meile pidevalt ette ei ole meil enam aega pöörata tähelepanu sellele, mille sees me elame ning missugused jõud meid mõjutavad. Me oleme kaotanud teadmised vaimu suhtes ning asendanud need masinatega.

Taro kaardid on õpetus märkidest. Iga kaart on kokku pandud erinevatest märkidest, mis kirjeldavad teatuid mõttemustreid, käitumist ja loodusjõude toimumist. Iga kaardi pilt kirjeldab läbi märgi elu ja tema jõude, mis toimivad meie sees ning meie ümber. Juba aegade hämarusest on inimesed väljendanud ennast läbi märkide ning andnud nende läbi informatsiooni edasi. Võib-olla siis kui taro kaardid hakkasid tekkima panid inimesed tähele, et teatud märkidega saab edasi anda kõike seda, mida nad nägid ja tundsid. Oletatavalt kasutati algselt taro kaarte Egiptuses preestrite pühitsemiseks, kus igas kaardi tahvlis peituv õpetus pidi olema tulevasele preestrile selge. Ta pidi mõistma nii inimeseks olemise eesmärki ja jõude, mida ei saa mõjutada aga millega koostööd tehes sai oma saatust muuta. Tänapäeval võib taro kaarte võrrelda arvuti programmiga, mis samuti koosneb numbri ja tähe kombinatsioonidest. Selle arvutiprogrammiga tööd tehes oleme võimelised hankima informatsiooni ja seda töötlema. Tundub, et taro kaartide puhul on tegemist elu kompuutriga, sest ta hõlmab kõike seda, mida meie mõistame oma elu all ja mida me oleme suuteline tajuma. Samas on taros olemas ka see aspekt, mis aitab tajupiire nihutada ning vaimses mõttes peitub seal ka uks teise ilma. Taro kaartide tegelik eesmärk ei ole nuhkida ringi oma tulevikus, uurida, et kas mind ikka armastatakse või mitte ning kas ma loteriiga võidan. Need kaardid on meditatsiooni kaardid ning nende peale mediteerides laseme kaardis sisalduvatel märkidel oma teadvust avardada. Sest kui me oleme teadlikud iseendast ehk valgustunud, siis muutub tuleviku mõiste ebaoluliseks. Tegelikult ei ole olemas tulevikku ega minevikku. On ainult see praegune hetk ja ainukene reaalsus.

Kui inimene laseb endale taro kaarte panna siis peab ta nõu oma alateadvusega. Meie alateadvus teab kõike – rohkem kui me ise suudame endale teadvustada. Läbi alateadvuse oleme ühenduses maailma infovõrgustikuga, kust oleme tegelikult võimelised informatsiooni hankima. See oskus väljendub kas ettenägemisvõimega või unenägemisega. Inimene, kes tahab enda kohta teada saada käivitab need programmid endas, mis tegelevad selle teadmiste hankimisega. Läbi märkide kombinatsioonide, mis on kaartide peal saame seda kõike endale arusaadavamaks tõlkida. Me näeme läbi taro kaartide iseennast nii nagu me tegelikult oleme. Läbi selle protsessi kaardistatakse meie hele ja tume poolus. Tuuakse välja see, mida me oleme endas ära peitnud ja võimalus vaadelda sisemisi potentsiaale. Kui inimene mõistab, millised jõud toimivad tema sees ja millised jõud on tema ümber, siis saab ta astuda samme, et luua enda sees ja ümber tasakaal, mis on meie elus väga oluline. Seda me ju tegelikult taotlemegi! Tasakaalu ja harmooniat!

Kõik inimesed on võimelised taro kaartidega tööd tegema. Selleks on vaja lihtsalt õppida need märgid selgeks ning osata näha nende omavahelisi seoseid. Pimedaks ebausuks võib pidada hoiakut, et kaarte oskavad laduda vaid eriliste võimetega inimesed ning kellel võimeid ei ole tõmbab endale ainult häda kaela. Arvatavasti mängis sellise suhtumise kujunemisel kaasa kiriku hoiak, kes eitas vanu teadmisi. Nagu kommunism – kõik see, mis eelnes kommunismile oli kulaklus. Sama toimus ka erinevate usundite võimuvõitluses hingede pärast.

Niisiis taro ei vaja usku, taro ei vaja rituaale (kas Sina palvetad kui avad google lehekülje?) ja muid imevidinaid. Taro kaartidega tegelemisel on vaja vaid tahet õppida ning kainet mõistust.

Jäta Kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga