Raha

Kui palju võiks küsida taro kaartide konsultatsiooni eest? Milline summa oleks optimaalne ja mõistlik? See küsimus kerkis ülesse siis kui mulle tuldi rääkima juhtumist, kus üks lugupeetud taro kaartide laduja oli küsinud oma konsultatsiooni eest vähemalt 3000 krooni. Väites, et ühe kaardi hind on sada krooni. Minu esialgne hinnang oli, et arvestades seda, mis meie ühiskonnas praegust toimub on see hind suur. Sellist hinda oleksin nõus maksma vaid siis kui taro kaartidest loetakse mu elu sünnist surmani detailselt ülesse. Sellisel juhul oleks ennustus seda hinda väärt. Aga mõne küsimuse ja tuleviku prognoosi eest on seda palju. Paljud inimesed arvavad, et selliste asjade eest on üldse väär raha võtta. Meis on kinnistunud see hoiak, et vanasti viidi sellistele inimestele süüa või riideid aga raha ei antud. “Vanasti” elasi inimesed külades ja rahaga ei olnud seal midagi peale hakata. Oluline oli ikka asjad, mida sai kohe tarbida. Ühiskond on praegusel momendil muutunud ja ainus asi, millel hetkel on väärtus  on raha. Sellega saab makse maksta ja panka panna mustadeks päevadeks. Toiduga ju korteri eest ei maksa. Siin tulebki mängu ennustaja eetilisus. Kas ta arvestab teistega ja küsib hinda, mis sobib nii endale kui ka ei tee teistele liiga või läheb puhtalt suure raha teenimise peale välja. Samas kui hind on väga madal siis võib tekkida selline olukord, et teenuse saaja ei väärtusta seda informatsiooni, mille eest ta nii vähe maksis. Ennustaja teadmised ja energiakulu ka maksab midagi. Kui ma kaks aastat tagasi tõstsin oma teenuse hinna 500 krooni peale siis mõned vanemad inimesed nurisesid ja pärisid, mis selle asja nii kalliks teeb. Seletasin siis, et renti tuleb maksta, riigimaksud maksta, raamatud maksavad, kaardid maksvad ja süüa tahaks ka. Tänapäeva ennustajal on rohkem kohustusi kaelas kui vanasti külanõial. Eks ta paraku nii on, et igaüks küsib nii palju kui see asi tema jaoks väärt on ja senikaua kuni on inimesi, kes on nõus hingehinda maksma on ka küsijaid. Et vältida ebameeldivat üllatust konsultatsiooni lõpus siis  tuleks alguses küsida hinda. Sellisel juhul ei tule neid ahhetamisi ja võib-olla kaovad ka ära sellised inimesed, kes teiste hädade ja viletsuste pealt sõna otses mõttes rikastuvad.

4 Kommentaari

 1. Külli

  Külli vabandab, kui läks isiklikuks. Sügav austus Margiti töö ja tegemiste vastu on endine. Margiti raha ei puutu mitte kellessegi. Aga kuna ta sellest siin ise rääkis….Olen näinud ennustajat, kellele iga külastaja jättis 500 kr, ja kalender oli täis tihedalt, kõik päevad ettegi. Mõtlesin kadedusega, puhas raha ja millised summad. Minu palgast peetakse iga kuu kinni kolmandik. Vabandan veelkord.

 2. Margit (Postituse autor)

  Ma ei tea kuidas teiste ravijate ja ennustajatega on aga minul ei ole maksuvaba tulu. Mul on osaühing seega maksan kõik maksud iseenda taskust kinni. Kaasa arvatud ruumi rent ja transport ühest linnast teise. Enda arendamiseks tuleb käia kursustel, mis ei ole odavad ja rääkimata raamatutest, mida tuleb enda arendamiseks lugeda tonnide viisi. Raamatud aga maksvad tänapäeval väga palju. Bioenergeetilise tervendamise seanssidel käib inimene 1 kord kuus, mis maksab talle 400 krooni ja taro kaartide nõustamist teen inimesele 1 kord aastas, mis maksab inimesele 500 krooni. Arvan, et põhjaliku info kohta, mis puudutab tema tulevikku ja võimalikke probleeme, mida annaks ära hoida ei ole see mitte kallis. Ühesõnaga: lossi mul ei ole, karusnahkset kasukat ka mitte ning hõbedast mersut ei ole ukse all ootamas. Enne kui kommenteerima hakata võiks lugeda, et tegemist on osaühinguga ehk ametlikult maksuametis registreeritud ettevõttega.

 3. Külli

  Raha – jah, ilma rahata ei saa elada ja ka ennustaja peab millestki elatuma. See on hea, kui ennustaja tasu on ette teada. Loomulikult on ta valmistunud, õppinud, ja tal on erilised võimed. Siiski tekib hästi väike küsimus selle kohta, et teenitu on maksuvaba raha, see tähendab, puhtalt kätte. Kui ennustaja teeb ühe seansi päevas, siis on tema tasu 500 kr päev. Kui 2, siis 1000 ja kui 3 siis 1500 kr päevas. Kui nädalas on näiteks 7, või 10 seanssi, siis on tasu 3500-5000 kr nädalas teenitud, ja kuus siis 20 000? Raha, millelt makse maha ei võeta. Väga hea elujärg järelikult. Pensionärile aga on 500 kr tegelikult suur summa, ja väljaspool Tallinna elavale inimesele ikka ka. Seega – kahjuks tuleb loobuda ka minul.

 4. Eha

  Iga asi on seda väärt, mida selle eest ollakse nõus maksma. Ei ole eetiline pärast teenuse osutamist arutleda, miks keegi küsis nii palju ja miks keegi oli nõus maksma seda raha. Üldjuhul läheb inimene vabatahtlikult konsultatsioonile, et AINULT häid prognoose kuulda, kui aga tuleb midagi sellist, mis vastuvõetav (tõene) ei ole, siis osutub ka 500.- krooni ilmselt raisatud rahaks. Sellistele vaimsetele väärtustele hinna kujundamine on ikkagi kaardipanija enda teha ning klient valib endale ise spetsialisti, keda külastada. Ma küll ei tea oma ringkonnas kedagi, kes oma hädade ( minevik, olevik ja tulevik) eest oleks 3000.- krooni maksnud, aga tean mitmeid, kes Margiti teenuseid kasutanud ning mingeid pretensioone maksmise kohta ei ole pärast esitanud. Seepärast, et probleeme vältida, tuleb neid ise mitte tekitada.

Jäta Kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga