Ingel…

Ühel päeval märkas naine, et näeb vasaku silmaga helenduvat täpikest. See oli selline värviline ja keskelt tumeda südamikuga. Kui ta alla või vasakule vaatas siis täpikest ei olnud aga otse ja üles vaadates oli helendav täpp olemas. Ta läks nõia juurde, et teada saada, mida see helenduv täpp võiks tähendada. Nõid kostis, et ta näeb inglit ja see on suur märk! Ta oli saavutanud kontkakti oma kaitseingliga. Naine oli väga uhke selle üle ja ta hakkas selle täpi poole palvetama ning kui tal oli mingi mure pöördus ta helenduva ingli poole. Nüüd  tundis ta, et on eriline kuna näeb inglit ja mõistis, et talle on antud kõrgemalt poolt ülesanne juhatada oma lähedased Jumala juurde. Sõbrannad kadestasid ja mõned vaatasid võeriti tema peale.

Mingi aja pärast hakkas silm, mis nägi inglit valutama. Naine läks jälle nõia juurde, et miks silm valutab? Nõid kostis, et naine on valesti elanud ja ingel karistab teda. Kui ta teeb valesid asju või mõtleb halvasti siis ingel tekitab silmavalu. Ta peab kuulama oma inglit ja iga vale sammu eest saab karistada. Naine ehmus väga ära, enda meelest oli ta päris vagalt elanud ja kõigile saatnud jumalikku armastust. Jutustanud oma sõpradele inglitest ja kõike võitvast armastusest. Mida ta oli siis valesti teinud?! Miks ingel teda karistab? Hirm ja segadus tekkis tema hinge. Ta nuttis ja palus, et ingel teda ei karistaks vaid hoopis näitaks, mida ta valesti teeb. Aga ingel vaikis ja valu muutus järjest teravamaks.

Lõpuks kurtis ta muret oma sõbrannale kelle tütar oli silmaarst. Sõbranna soovitas tal silmavaluga minna oma tütre juurde konsultatsioonile, et ehk äkki ei ole valu karistus, vaid hoopis on silmal midagi viga. Silmaarst kuulas naise mure ära ja tegi uuringud. Uuringute tulemusel avastati, et naine kannatas süveneva glaukoomi käes. Täpp osutus silmakahjustuseks ja valu oli reaktsioon suurenenud silmarõhust. Ravi käigus täpp kadus ja “inglit” enam ei olnud.

Mis tunne tal pärast seda avastust oli? Tühjus… “Ingel” oli läinud ja tema eriline staatus samuti. Nüüd ta teab, et kui “ingel” ilmub on tal oht silmast pimedaks jääda. Ainukene hea asi on see, et ta sai hirmust lahti ja keegi ei karista teda tema otsuste või valikute pärast. Nüüd on ta jälle oma elu peremees.

Jäta Kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga