Kohe varsti on sügis käes ja uus viiruste hooaeg algamas. Mõtlesin, et toon välja mõned nipid kuidas organismi kaitsesüsteemi looduslike vahenditega tugevdada. Ehk on sellest kellelegi abi. Kõik need näpunäited on enda peal järgi proovitud ja kui ennem olin vähemalt kaks korda aastas nohus või köhas, siis nüüd ei ole need tõved mind enam kimbutanud.
1. Puuvõõriku tinktuur: see taim tugevdab immuunsüsteemi ja mingil määral peetakse teda ka looduslikuks antibiootikumiks. Tilkasid tuleb võtma hakata siis kui ollakse terve. Kuur kestab kuu aega ja paras aeg on sellega alustada sügisel. Soovitav on võtta tilkasid hommikul peale sööki 1 kord päevas. Kindlasti ei tohi seda tarvitada õhtul, sest võib une ära võtta. Annab päevaks palju energiat. Hoiatus: puuvõõrik on kergelt mürgine taim ja seda ei tohi võtta lapsed ja vanurid. Kindlasti ei sobi ta kokku teiste rohtudega ja isegi alkoholi tarbimisest võiks sellel ajal loobuda. Ka need inimesed kellel on unehäired ei tohiks seda tarbida.
2. Goji marjad: looduslik antioksüdant ja vitamiini pomm. Neid marju võib tarbida nii puhtalt kui lisada toitude sisse (pudrud). Soovitav päevane kogus on 30 marja. Ise olen võtnud neid hommikul supilusikatäie ja eelmine aasta sai neid terve talve jooksul söödud.
3. Roheline mineraalsavi: savi tasakaalustab organismi happelisust ja tugevdab immuunsüsteemi. Sisaldab rikkalikult mineraalaineid nagu räni, kaltsiumi ja rauda. Kasutada hommikul 1 tund enne sööki joogikuurina 1 kuu vältel.
4.Tatjana Gorbunova teesegu külmetuse, nohu ja respiratoorsete haiguste vastu. Tee koosneb: angervaks, pärn, vaarikas, must-sõstar, raudrohi, soo-kassiurb, naistepuna, piparmünt, ristik ja leesikas. Leidsin selle teesegu Tallinnast Müürivahe tänava Loitsukeldrist. Ostsin selle eelmisel talvel katsetuseks, sest sel ajal möllas ringi gripp. Ei läinudki palju aega kui abikaasa tuli koju kõrge palavikuga ja kohe hakkasin seda teed talle sisse jootma. Päeva jooksul jõi ta 3 klaasi teed ja õhtuks oli palavik läinud ning järgmisel päeval täiesti terve. Ka algava nohu puhul kui kohe reageerida on võimalik selle tee abil terveks saada. Praeguse aja rekord nohust vabanemiseks on kaks päeva.
5. Mumio ehk mägedevaik: sisaldab bioaktiivseid aineid, mis laiendavad veresooni, tõstavad organismi immuunsust ning omab põletiku vastast toimet. Peetakse ka looduslikuks antibiootikumiks. Ei oma mingeid kahjulikke kõrvaltoimeid. Lahustada 0,2 grammi mumiot 1 supilusika täies leiges vees ja võtta sisse hommikul enne sööki 10 päeva. Aitab nii nohu, köha kui ka angiini korral.
Nipid nohust vabanemiseks: kui tunned, et nina hakkab kahtlaselt sügelema ja on muutunud vesiseks siis tuleb kohe reageerida. Kui lasta sellele staadiumile, et pead tampoonid ninna keerama ja pea on paks siis on juba hiljaks jäänud. Siis tuleb ära kannatada seitse päeva või nädal aega piina. Nina sügelemisel ja nohu tunde tekkimisel on kohe tark hakata nina loputama, kas soolveega või apteegist osta ookeani vett, mida saab ninna pihustada. Tähtis on seda päeva jooksul võimalikult palju teha. Teine võimalus on kasutada looduslikke Pinosoli või Vipise nina tilkasi. Nad koosnevad eeterlikest õlidest ning ei kuivata ninalimaskesta. Soovitav on päevas panna 4-5 korda. Enda puhul on see skeem väga hästi toiminud ning ei mäletagi enam kuna viimati nohus olin. Kinnise nina puhul võib veel lisaks kasutada Vietnami salvi. Määrida kokku varbavahed ja kellel nahk kannatab siis tõmmata üks triip nina alla ja määrida mõlemale poole põskkoobaste peale. Kümne minutiga läheb nina lahti ja seda protseduuri võib teha kaks korda päevas. Ettevaatust: õrna naha puhul võib naha ära kõrvetada. Kindlasti tuleks sellel ajal vältida nisu, piima, suhkrut ja kartulit, kuna need ained suurendavad organismis lima hulka.
Nipid köhast vabanemiseks. Kurgu köha puhul aitab väga hästi soolveega kurgu kuristamine ja taruvaigu – saialille õli pihustamine. Ravimtaimedest on kasu kindlasti põdrasamblateest, saialill, paiseleht, sookail (ettevaatust selle taime tarvitamisel – kergelt mürgine), pärn ja soo-kassiurb. Kõige efektiivsemaks pean ma kindlasti sibulakoori. Eemalda sibula ümbert kuldkollased koored ja pane üks näpuotsa täis koori 1 klaasi keeva vee kohta. Lasta teel 20 minutit tõmmata nii, et tee oleks kuldkollane. Koored välja kurnata ning maitseks võib lisada mett. Juua soojalt kaks korda päevas kuni köha kadumiseni. Sibulakoored teevad lima vedelemaks ning aitavad ka ärritusköha puhul. Enne magamaminekut võib rindkere ja päkad sisse määrida Vietnami salviga. Kui Vietnami salvi ei kannatata siis võib kasutada ka hanerasva, mida on täiesti saadaval nii apteekides kui ka loodustoodete poodides. Kes kannatab võib teha ka sinepiplaastrit ning õrna naha puhul võib enne plaastri asetamist rindkere ka sooja meega sisse määrida. Sellisel juhul võib plaaster tund aega peal olla ilma, et tekiks suurt naha ärritust. Seda saab väga hästi rakendada laste puhul, kelle nahk on väga õrn ning kes ei talu kipitust. Kindlasti tuleks sellel ajal vältida nisu, piima, suhkrut ja kartulit, kuna need ained suurendavad organismis lima hulka.